Integrace podnikových aplikací EAI

Integrace podnikových aplikací (EAI)

Současná infrastruktura aplikací v rámci jednotlivých společností často představuje seznam mnoha nesourodých systémů různých dodavatelů zajišťující různé funkce v rámci společnosti nebo jejich organizačních jednotek, partnerů nebo servisních organizací (výrobní systémy, účetnictví, logistika, skladové systémy, CRM, archívy a další), které mají často své specifické komunikační rozhraní a jejich vzájemné propojovány pro optimální sdílení dat v rámci společnosti je často velmi časově i finančně náročné.

Snížené náklady na zpracování dokumentů

díky elektronické automatizaci, které eliminuje manuální zadávání dat, vhodné i pro menší obchodní partnery.

V takovémto prostředí může nastat i situace, že data nejsou automaticky sdílena ve všech navazujících systémech nebo je nutné manuálně vstupovat do systému, přestože již existují v elektronické podobě. Pokud jsou již systémy propojeny, každá změna procesu nebo obměna systému znamená velké náklady.

Snížení zásob

a s tím spojené výhody cashflow.

Interní komunikace před zavedením EAI

V rámci této komunikační spaghetti struktuře nelze zabezpečit ani centrální správu systému, systém řízení předávání dat nebo celkový monitoring komunikace mezi jednotlivými systémy.

 

 

 

Rychlejší zpracování transakcí

odstranění nedostatků vzniklých manuálním zadáváním dat

Business Integration Server (BIS 6) společnosti SEEBURGER nabízí middleware řešení centrální platformy podnikové integrace. BIS6 dokáže propojit nejen všechny informační systémy v rámci společnosti díky všem standardním rozhraním a možnosti přizpůsobení se komunikačnímu formátu jednotlivých systémů (IDOC, XML, TXT, CSV, DB), ale i v rámci celé organizační struktury jako jsou pobočky, dceřinné společnosti, ale i další partnerské organizace a úřady.

Zavedením integračního systému lze jednoduše, bezpečně a s nízkými náklady sdílet informace v rámci celé organizace vč. partnerů. Sdílení informací je řízeno definovanými procesy (workflow) zabezpečující neomezené a bezpečné sdílení dat mezi všemi aplikacemi nebo zdroji dat v rámci společnosti.

Kratší dodací lhůty a rychlejší uvádění produktů na trh

díky zrychlenému přístupu k informacím všem členům dodavatelského řetězce.

Dalším velkým přínosem integračního řešení je propojení systémů, které jsou často umístěny na různých operačních systémech, používají různá databázová řešení a různé programovací jazyky a v některých případech sestávají ze systémů, které již nejsou podporovány prodejci.

 Výhody:
  • Optimální sdílení firemních informací podle definovaných požadavků díky integračnímu řešení propojujícímu všechny informační systémy.
  • Časově a finančně nenáročné úpravy informačních systémů díky standardizovaným rozhraním integračního systému jako centrálního komunikačního systému.
  • Snížení nákladů na správu, údržbu jednotlivých systémů, díky centrálnímu řešení optimalizujícímu propojení jednotlivých systémů.
  • Zvýšení bezpečnosti dat a zlepšený monitoring systémové výměny informací, které sledují výměnu dat mezi jednotlivými systémy a možnosti zabezpečené komunikace a kompletního logování 


 

zastoupení společnosti

Zastoupení společnosti

rychlý kontakt

Tel.: +420 222 365 246
napište nám
cz en
Úvod Mapa stránky Kontaktujte nás